Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі


Назва предмета закупівлі: Панельні світильники (код ДК 021:2015: 31520000-7 «Світильники та освітлювальна арматура»).

Вид та ідентифікатор закупівлі: відкриті торги (з особливостями), UA-2024-11-25-018705-a.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначено з урахуванням реальних потреб і оптимального співвідношення ціни та якості.

 

Найменування та їх кількість

Технічні, якісні характеристики та опис (технічна специфікація)

Значення параметрів

1.

Панельний

cвітильник – 400 шт.

 

1.        Потужність, (в межах)

30 Вт – 33 Вт

2.        Номінальна напруга, (в межах)

220…240 В

3.        Світлова ефективність, (не менше)

110 Лм/Вт

4.        Світловий потік, (не менше)

3630 Лм

5.        Колірна температура, (в межах)

3750 К – 4250 К

6.        Термін служби L80/B10, (не менше)

50 000 годин

7.        Індекс передачі кольору, (не менше)

80 Ra

8.        Коефіцієнт потужності, (не менше)

0.90

9.        Врізний розмір, ДхШ

595 мм х 595 мм

10.    Гарантія, (не менше)

5 років

11.    Кут випромінювання

120°

12.    Колір корпусу

Білий

13.    Тип захисту (оптична частина/драйвер)

IP40/IP20

14.     Дата виробництва (виготовлення) Товару

2024

15. Комплектація: зовнішній світлодіодний драйвер; інструкція з експлуатації (технічний паспорт виробника або технічний опис продукту виробника) або інший документ виробника, у якому визначені характеристики панельного світильника та умови експлуатації; пакувальна коробка. Товар повинен містити зображення знака відповідності технічним регламентам відповідно до Постанови КМУ № 804 від 3 жовтня 2018 року, у разі коли це є неможливим, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи.

 

* Якщо характеристики містять посилання на конкретну марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва тощо – вважати, що міститься вираз «або еквівалент».

Місце призначення: Київський апеляційний суд.

Адреса поставки: вул. Солом’янська, 2-А, м. Київ, Україна, 03110.

Вимоги до тари та упаковки: згідно заводської упаковки (ціна тендерної пропозиції включає вартість тари та упаковки). Тара – незворотна. Предмет закупівлі повинен бути затарений та упакований таким чином, щоб виключити псування або знищення його на період від передачі до прийняття предмету закупівлі замовником. Упакування, в якому відвантажується предмет закупівлі, повинно забезпечувати його цілісність при транспортуванні.

Вимоги до якості: предмет закупівлі новий, непошкоджений, не має дефектів, а також такий, що не був у використанні, а терміни та умови його зберігання не порушені. Товар виключно оригінальний, а його якість та комплектність відповідає необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам та опису предмета закупівлі.

Обґрунтування розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі: згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами), введено та надалі продовжено строк дії воєнного стану в Україні.

Слід зазначити, що Київський апеляційний суд відповідно до статті 26 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» діє як суд апеляційної інстанції, а у випадках, визначених процесуальним законом, – як суд першої інстанції, з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення; територіальна юрисдикція Київського апеляційного суду охоплює місто Київ та Київську область.

Зазначаємо, що на підставі Указу Президента України від 29 грудня 2017 року
№ 452/2017 «Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах» утворено Київський апеляційний суд та розпочато процедуру ліквідації щодо Апеляційного суду міста Києва, Апеляційного суду Київської області. Київський апеляційний суд утворено в апеляційному окрузі, що включає Київську область і місто Київ, з місце знаходженням у місті Києві.

Київський апеляційний суд був утворений на основі матеріально-технічної бази Апеляційного суду міста Києва, розташованого за адресою: місто Київ, вулиця Солом’янська, будинок 2-А, 03110.

Вказане підтверджується виписками з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про реєстрацію новоутвореного Київського апеляційного суду.

Забезпечення належних умов для роботи суддів є фундаментальним елементом функціонування судової влади, який закріплено на рівні Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Ці норми утверджують принципи незалежності, справедливості та ефективності, що є основоположними для існування демократичної правової держави.

Насамперед Конституція України наголошує на незалежності суддів та їх недоторканності, що є ключовими умовами для здійснення правосуддя. Стаття 126 Основного Закону гарантує суддям свободу від будь-якого втручання у їхню професійну діяльність, а у статті 130 закріплено, що держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів.

Таким чином, належні умови праці суддів забезпечують реалізацію принципу верховенства права, доступу до справедливого суду для кожного громадянина та зміцнення демократичних інституцій в Україні.

Судді, працівники апарату суду та учасники судових процесів значну частину часу проводять у приміщеннях суду. Високоякісне освітлення забезпечує комфортні умови для роботи, сприяє концентрації уваги під час ухвалення рішень, а також підвищує загальну ефективність діяльності суду як установи правосуддя.

Важливо зазначити, що належне організаційне забезпечення, зокрема матеріально-технічне оснащення суду, відіграє ключову роль у здійсненні якісного виконання його функцій, сприяючи ефективному захисту прав громадян та підвищенню довіри до системи правосуддя.

Враховуючи викладене, з метою недопущення порушення прав громадян та виконання основоположних завдань суду є наявна потреба у закупівлі товарів, у тому числі для підтримання у належному стані освітлення приміщення суду, в якому розміщений Київський апеляційний суд.

З огляду на проведений аналіз і зібрану інформацію щодо предмета закупівлі з метою ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, із застосуванням у своїй роботі Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 лютого 2020 року № 275 (зі змінами) (далі – Примірна методика), розроблено алгоритм дій для визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, а саме панельних світильників.

Процес визначення очікуваної вартості предмета закупівлі потребував певного алгоритму дій та складався з таких етапів:

1) визначено потребу в закупівлі;

2) сформовано опис предмета закупівлі із зазначенням технічних і якісних характеристик предмета закупівлі.

Відповідно до розділу ІІІ Примірної методики враховано попередні етапи визначення очікуваної вартості, а також, зважаючи на специфіку товару, обрано визначення очікуваної вартості методом порівняння ринкових цін.

За цим методом очікувану вартість визначено на основі даних ринку на момент його вивчення, а саме інформації з отриманих цінових пропозицій.

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 розділу ІІІ Примірної методики застосовано формулу визначення очікуваної ціни за одиницю наданого товару як середньоарифметичне значення масиву отриманих даних, що розраховано за формулою: Цод = (Ц1+…+Цк)/К, де Цод – очікувана ціна за одиницю; Ц1, Цк – ціни, отримані з відкритих джерел інформації, приведені до єдиних умов; К – кількість цін, отриманих із відкритих джерел інформації, та визначено очікувану вартість панельних світильників.

Очікувана вартість предмета закупівлі розрахована відповідно до середньоринкового рівня цін, яка визначена за ціновими пропозиціями, наданими постачальниками ТОВ «КИЇВ ТОРГ ЛТД», ТОВ «СКАЙ-ЕНЕРДЖИ», ТОВ «АСТ СВІТЛОТЕХНІКА», ТОВ «Системна Інтеграція», ТОВ «Інженерна Логіка».    

Таким чином, очікувана вартість предмета закупівлі згідно з КЕКВ 2210 Панельні світильники, код CPV згідно ДК 021:2015 – 31520000-7 «Світильники та освітлювальна арматура» (відповідний код 31524120-2), становить 610 000,00 гривень (шістсот десять тисяч гривень 00 копійок).