Київський апеляційний суд залишив без змін вирок командувачу чорноморського флоту рф, який забезпечив військову окупацію півострова Крим


Відповідно до вироку, Вітко Олександр, будучи громадянином рф, займаючи посаду командувача чф рф упродовж лютого – березня 2014 року, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з представниками влади і збройних сил рф, з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, усвідомлюючи явну злочинність своїх дій, з мотивів перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, свідомо порушуючи вимоги міжнародного права, шляхом віддання наказів спланував, підготував та організував прийняття і розосередження на об`єктах чф рф військових підрозділів збройних сил рф, які здійснили вторгнення на територію півострову Крим, забезпечив маскування військовослужбовців чф рф для ведення агресивної війни проти України, а також спланував та визначив об`єкти, які підлягають блокуванню і захопленню для здійснення військової окупації АР Крим і м. Севастополя. Таким чином, він вчинив за попередньою змовою групою осіб планування та підготовку агресивної війни проти України чим забезпечив військову окупацію території півострова Крим, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення територіальної цілісності України та заподіяння збитків у вигляді втрати об`єктів державної власності на загальну суму більше 1 080 352 000 000 гривень.

19 червня 2024 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула матеріали кримінального провадження за апеляційною скаргою захисника, який діє в інтересах обвинуваченого Олександра Вітка, на вирок Дніпровського районного суду  міста Києва від 10 травня 2023 року. Цим вироком Олександра Вітка визнано  винуватим у пред`явленому обвинуваченні за частиною 3 статті 110; частиною 4 статті 27, частиною 1 статті 111; частиною 3 статті 27, статті 113; частиною 2 статті 28, частиною 1 статті 437; частиною 2 статті 28, частиною 2 статті 437 Кримінального кодексу України.

Призначено Олександру Вітку остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим.

Строк відбування покарання Олександру Вітку вирішено обчислювати з дня затримання у ході виконання вироку.

Олександра Вітка визнано невинуватим у пред’явленому обвинуваченні за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України (епізод підривної діяльності і суміжний) та виправдано у зв`язку із недоведеністю, що це кримінальне правопорушення вчинене ним.

Цивільний позов прокурора у кримінальному провадженні в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до Олександра Вітка про відшкодування шкоди завданої вчиненням кримінального правопорушення задоволено.

Стягнуто з  Олександра Вітка на користь держави Україна в особі Кабінету Міністрів України 1 080 352 000 000 (один трильйон вісімдесят мільярдів триста п`ятдесят два мільйони) гривень.

За результатами апеляційного розгляду апеляційну скаргу, подану захисником в інтересах обвинуваченого Олександра Вітка, залишено без задоволення.

Вирок Дніпровського районного суду міста Києва від 10 травня 2023 року залишено без змін. 

Інформує Пресслужба Київського апеляційного суду