Київський апеляційний суд інформує про підстави зміни запобіжного заходу відносно підозрюваного у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів Ігоря Редькіна


11 лютого 2021 року Київським апеляційним судом частково задоволено апеляційну скаргу сторони захисту, скасовано ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2021 року та застосовано до підозрюваного І. Редькіна запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 197 КПК України, строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом. Сукупний строк тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого під час досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів не повинен перевищувати дванадцяти місяців.

Враховуючи те, що підозрюваного І. Редькіна затримано 11 січня 2020 року, то станом на день розгляду вказаної апеляційної скарги, останній тримався під вартою понад максимально встановлений, для стадії досудового розслідування, строк, а саме 13 місяців, що суперечить положенням кримінального процесуального законодавства та є підставою для скасування оскаржуваного рішення слідчого судді.

Разом з тим, колегія суддів суду апеляційної інстанції, за наслідками апеляційного перегляду ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва, дійшла висновку про обґрунтованість підозри у вчиненні підозрюваним І. Редькіна інкримінованих кримінальних правопорушень, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому застосувала щодо підозрюваного І. Редькіна запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Повний текст судового рішення, в якому викладені мотиви його прийняття, внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень 16 лютого 2021 року.

 

Інформує Пресслужба Київського апеляційного суду